Wallpapers
Baggrunde
Billeder
Malebøger

Nepal Billeder

Gennemse 143+ Nepal Billeder for at downloade gratis i HD & 4K

Vi har samlet 143 Nepal Billeder på denne side. 4640x3480 er loftet, som håndterer 4K skærme uden blødgøring. Smid en ind i et opslag, en præsentation eller et moodboard. Hver fil er gratis, og fuld størrelse er også gratis.

Lav wallpapers med AI.
Fra en prompt, på sekunder.
›
Prøv gratis →
  • Abe spiser snack på et tag nær et blåt vindue — Nepal Billeder
    Abe spiser snack på et tag nær et blåt vindue
  • Bylys blinker under skumringshimlen fra bjergudsigt — Nepal Billeder
    Bylys blinker under skumringshimlen fra bjergudsigt
  • En smilende kvinde står i et solsikkefelt iført en blå mønstret skjorte. — Nepal Billeder
    En smilende kvinde står i et solsikkefelt iført en blå mønstret skjorte.
  • Gylden stupa med farverige bønneflag mod en klar blå himmel. — Nepal Billeder
    Gylden stupa med farverige bønneflag mod en klar blå himmel.
  • Person i gul jakke sidder på sneklædt sten med armene hævet i bjergene — Nepal Billeder
    Person i gul jakke sidder på sneklædt sten med armene hævet i bjergene
  • Sneklædt bjergtop under en stjerneklar teal nattehimmel — Nepal Billeder
    Sneklædt bjergtop under en stjerneklar teal nattehimmel
  • Tempelgård ved skumring med mennesker og en stor gudestatue. — Nepal Billeder
    Tempelgård ved skumring med mennesker og en stor gudestatue.
  • Blå bus parkeret på bjergvej med sneklædte tinder og klar himmel — Nepal Billeder
    Blå bus parkeret på bjergvej med sneklædte tinder og klar himmel
  • En farverig fasan står på en mosbeklædt sten i et naturligt habitat. — Nepal Billeder
    En farverig fasan står på en mosbeklædt sten i et naturligt habitat.
  • Gammel cykel med kasser lænet op ad en blå metaldør med graffiti. — Nepal Billeder
    Gammel cykel med kasser lænet op ad en blå metaldør med graffiti.
  • Pilgrimme samles ved en stupa nær sneklædte bjerge under en klar blå himmel. — Nepal Billeder
    Pilgrimme samles ved en stupa nær sneklædte bjerge under en klar blå himmel.
  • Sneklædt bjergtop under en fuldmåne om natten — Nepal Billeder
    Sneklædt bjergtop under en fuldmåne om natten
  • Ama Dablam bjergtop glødende ved solopgang med silhuetformede bjergrygge — Nepal Billeder
    Ama Dablam bjergtop glødende ved solopgang med silhuetformede bjergrygge
  • Sort udskåret tempeldør med Buddha-statuer og guddom ovenover, prydet med farverige flag. — Nepal Billeder
    Sort udskåret tempeldør med Buddha-statuer og guddom ovenover, prydet med farverige flag.
  • En turkis sø omgivet af sneklædte bjerge og klippefyldt terræn. — Nepal Billeder
    En turkis sø omgivet af sneklædte bjerge og klippefyldt terræn.
  • Sneklædte bjerge overser en rolig alpesø ved tusmørke. — Nepal Billeder
    Sneklædte bjerge overser en rolig alpesø ved tusmørke.
  • Et vandfald løber over en dæmning omgivet af efterårstræer og mørkt løv. — Nepal Billeder
    Et vandfald løber over en dæmning omgivet af efterårstræer og mørkt løv.
  • Rolig sø, der reflekterer sneklædte bjerge og blå himmel med silhuetterede grene. — Nepal Billeder
    Rolig sø, der reflekterer sneklædte bjerge og blå himmel med silhuetterede grene.
  • Travl gade i en sydasiatisk by med farverige bønneflag og køretøjer. — Nepal Billeder
    Travl gade i en sydasiatisk by med farverige bønneflag og køretøjer.
  • Farverige bønneflag vajer foran sneklædte bjergtoppe. — Nepal Billeder
    Farverige bønneflag vajer foran sneklædte bjergtoppe.
  • Natligt bybillede med glødende lys og fjerne bakker. — Nepal Billeder
    Natligt bybillede med glødende lys og fjerne bakker.
  • Farverig bjerglandsby med terrasserede marker og tågede tinder i baggrunden. — Nepal Billeder
    Farverig bjerglandsby med terrasserede marker og tågede tinder i baggrunden.
  • Farverige bedeflag, der vajer i vinden over sneklædte bjerge og tørre sletter. — Nepal Billeder
    Farverige bedeflag, der vajer i vinden over sneklædte bjerge og tørre sletter.
  • Tibetansk stupa med bønneflag mod sneklædte bjerge under skarp sol. — Nepal Billeder
    Tibetansk stupa med bønneflag mod sneklædte bjerge under skarp sol.
  • Sneklædt bjergtop der rejser sig over skyer under blå himmel — Nepal Billeder
    Sneklædt bjergtop der rejser sig over skyer under blå himmel
  • Tre hinduistiske hellige mænd med malede kroppe og skæg sidder på tempeltrin. — Nepal Billeder
    Tre hinduistiske hellige mænd med malede kroppe og skæg sidder på tempeltrin.
  • Vandrere krydser en hængebro gennem en frodig bjergskov. — Nepal Billeder
    Vandrere krydser en hængebro gennem en frodig bjergskov.
  • Person stående på kløftkant med udsigt over ørkenlandskab med bjerge og skyer — Nepal Billeder
    Person stående på kløftkant med udsigt over ørkenlandskab med bjerge og skyer
  • En farverig landsby beliggende på en bjergskråning med sneklædte bjerge i baggrunden. — Nepal Billeder
    En farverig landsby beliggende på en bjergskråning med sneklædte bjerge i baggrunden.
  • En lille landsby på en bjergskråning ved en hurtigt strømmende flod ved solnedgang. — Nepal Billeder
    En lille landsby på en bjergskråning ved en hurtigt strømmende flod ved solnedgang.
  • En hætteklædt surfer med en glorie ser glødende hvaler stige op fra et roligt hav nær en tropisk ø. — Nepal Billeder
    En hætteklædt surfer med en glorie ser glødende hvaler stige op fra et roligt hav nær en tropisk ø.
  • Medtagede bønneflag vajer mod sneklædte bjerge under en klar blå himmel. — Nepal Billeder
    Medtagede bønneflag vajer mod sneklædte bjerge under en klar blå himmel.
  • Snedækket stenhus i en bjergdal med tårnhøje tinder — Nepal Billeder
    Snedækket stenhus i en bjergdal med tårnhøje tinder
  • Visit Nepal 24x7 logo med en bjergbestiger med flag og solnedgang. — Nepal Billeder
    Visit Nepal 24x7 logo med en bjergbestiger med flag og solnedgang.
  • Sol, der kigger frem bag en blå sky — Nepal Billeder
    Sol, der kigger frem bag en blå sky
  • Stjernespor over en snedækket bjergtop om natten — Nepal Billeder
    Stjernespor over en snedækket bjergtop om natten
  • Tekstgrafik, der spørger, om bitcoin er forbudt i Nepal med forbudssymbol. — Nepal Billeder
    Tekstgrafik, der spørger, om bitcoin er forbudt i Nepal med forbudssymbol.
  • Logo for Nepal Holiday Trek & Expedition med en klatrer på et bjerg med en sol. — Nepal Billeder
    Logo for Nepal Holiday Trek & Expedition med en klatrer på et bjerg med en sol.
  • En tegneseriemand, der klør sig i hovedet med røde spørgsmålstegn over hovedet. — Nepal Billeder
    En tegneseriemand, der klør sig i hovedet med røde spørgsmålstegn over hovedet.
  • Sort totetaske med 'Wild ONE' tekst og canadiske flagfarver til en fødselsdag. — Nepal Billeder
    Sort totetaske med 'Wild ONE' tekst og canadiske flagfarver til en fødselsdag.
  • Blåt trekantet flag med røde og hvide kanter, hvid ørn og stjerner. — Nepal Billeder
    Blåt trekantet flag med røde og hvide kanter, hvid ørn og stjerner.
  • Nepalesisk nationalflag på en pind mod sort baggrund — Nepal Billeder
    Nepalesisk nationalflag på en pind mod sort baggrund
  • Nepal Tourism Board logo med bjerg- og tempelikon i blåt og rødt. — Nepal Billeder
    Nepal Tourism Board logo med bjerg- og tempelikon i blåt og rødt.
  • Hånd malet med Nepal flag design på sort baggrund — Nepal Billeder
    Hånd malet med Nepal flag design på sort baggrund
  • Nepalesisk flag på messingstativ mod sort baggrund — Nepal Billeder
    Nepalesisk flag på messingstativ mod sort baggrund
  • Sort silhuet af Nepals kort på hvid baggrund — Nepal Billeder
    Sort silhuet af Nepals kort på hvid baggrund
  • En stiliseret sol med gule og orange stråler på en sort baggrund. — Nepal Billeder
    En stiliseret sol med gule og orange stråler på en sort baggrund.
  • Politisk kort over Nepal, der fremhæver Madhesh-provinsen i rødt. — Nepal Billeder
    Politisk kort over Nepal, der fremhæver Madhesh-provinsen i rødt.
  • JCI Nepal-logo med blå tekst og skjoldemblem. — Nepal Billeder
    JCI Nepal-logo med blå tekst og skjoldemblem.
  • Amerikansk flagg vimpel med stjerner og striber på sort baggrund. — Nepal Billeder
    Amerikansk flagg vimpel med stjerner og striber på sort baggrund.
  • Nepal-flag over tekst for Nepal Lekali Estate te med citrus- og rosenvandsnoter. — Nepal Billeder
    Nepal-flag over tekst for Nepal Lekali Estate te med citrus- og rosenvandsnoter.
  • Persian Women in Tech-logo med stiliserede kvindeprofiler og mørkeblå tekst. — Nepal Billeder
    Persian Women in Tech-logo med stiliserede kvindeprofiler og mørkeblå tekst.
  • Cirkulært logo med blå fugl, der flyver over Nepal Revives-tekst på solstrålebaggrund — Nepal Billeder
    Cirkulært logo med blå fugl, der flyver over Nepal Revives-tekst på solstrålebaggrund
  • Sort hovedsilhuet med hvide tandhjul indeni, der repræsenterer tanke eller mental proces. — Nepal Billeder
    Sort hovedsilhuet med hvide tandhjul indeni, der repræsenterer tanke eller mental proces.
  • Hvid sedan i studie sidevisning med sort baggrund — Nepal Billeder
    Hvid sedan i studie sidevisning med sort baggrund
  • En tegneseriesol med et smilende ansigt, der holder en magisk tryllestav. — Nepal Billeder
    En tegneseriesol med et smilende ansigt, der holder en magisk tryllestav.
  • Lille nepalesisk flag vajer på en sølvstander mod sort baggrund. — Nepal Billeder
    Lille nepalesisk flag vajer på en sølvstander mod sort baggrund.
  • Ren sort baggrund uden synligt indhold eller detaljer. — Nepal Billeder
    Ren sort baggrund uden synligt indhold eller detaljer.
  • Nepal Television-logo med orange pagodedesign og duemotiver. — Nepal Billeder
    Nepal Television-logo med orange pagodedesign og duemotiver.
  • STEM Foundation Nepal-logo med atomdesign og fed skrift. — Nepal Billeder
    STEM Foundation Nepal-logo med atomdesign og fed skrift.
af 3

Viser 1–60 af 143 wallpapers

Ofte stillede spørgsmål

Er den fuld størrelse version af disse Nepal Billeder også gratis?

Ingen betaling er involveret. Det, der downloades, er den ægte vare, ikke en prøve.

Hvis jeg kan lide Nepal Billeder, hvad er så værd at kigge på?

Nærliggende samlinger: faith, wishes, nature, travel. De er forskellige sæt, ikke genklip af denne.

Hvor lang er listen over Nepal Billeder?

Vi har i øjeblikket 143 Nepal Billeder på listen. Samlingen vokser, efterhånden som nyt arbejde offentliggøres. Gratis, og filen i fuld størrelse er den gratis.

Hvad er den maksimale størrelse for disse Nepal Billeder?

Loftet er 4640x3480. Hver standard skærmstørrelse er allerede gengivet.

Passer disse Nepal Billeder til både en telefon og en skærm?

Ikke udelukkende den ene. Fordelt 48 til 12, bredt til højt. Uanset hvad du vælger, er størrelsen klar.