Wallpapers
Baggrunde
Billeder
Malebøger

Jordens Dag Wallpapers

Gennemse 146+ Jordens Dag Wallpapers for at downloade gratis i HD & 4K

Kig igennem 146 Jordens Dag Wallpapers, nyeste arbejde bliver lagt ind efterhånden som det ankommer. Stilarterne spænder fra fotografiske til illustrerede, så tonen er din at bestemme. Topstørrelsen her er 1920x1200, og hvert mindre trin er forberedt til dig. Ser rigtig ud, uanset om proceslinjen er lys eller mørk. Klik, download, færdig – ingen konto påkrævet. Flere Jordens Dag Wallpapers indlæses, mens du scroller.

Lav wallpapers med AI.
Fra en prompt, på sekunder.
Prøv gratis
  • Jordklode til Jordens Dag med dyr, træer og blomster under en stjernehimmel — Jordens Dag Wallpapers
    Jordklode til Jordens Dag med dyr, træer og blomster under en stjernehimmel
  • Hånd, der holder en lille globus med vindmøller, blomster og dyr — Jordens Dag Wallpapers
    Hånd, der holder en lille globus med vindmøller, blomster og dyr
  • To hænder, der forsigtigt holder en farverig jordklode, der symboliserer global forvaltning. — Jordens Dag Wallpapers
    To hænder, der forsigtigt holder en farverig jordklode, der symboliserer global forvaltning.
  • Hånd holder en lille jord med vindmøller, huse og dyr under en solrig himmel. — Jordens Dag Wallpapers
    Hånd holder en lille jord med vindmøller, huse og dyr under en solrig himmel.
  • Trægrene formet som Jorden med grønne blade og Earth Day-tekst. — Jordens Dag Wallpapers
    Trægrene formet som Jorden med grønne blade og Earth Day-tekst.
  • Hænder i hvide handsker holder en globus med en grøn spire, der vokser fra den. — Jordens Dag Wallpapers
    Hænder i hvide handsker holder en globus med en grøn spire, der vokser fra den.
  • Træfigur holder jordklode i eng med duer flyvende — Jordens Dag Wallpapers
    Træfigur holder jordklode i eng med duer flyvende
  • Grøn globus lavet af græs med sommerfugl og blomster under skinnende sol. — Jordens Dag Wallpapers
    Grøn globus lavet af græs med sommerfugl og blomster under skinnende sol.
  • Svævende planet med træer i et stjernefyldt kosmisk blåt tomrum. — Jordens Dag Wallpapers
    Svævende planet med træer i et stjernefyldt kosmisk blåt tomrum.
  • Robotisk hånd, der holder jordklode i blåt rum — Jordens Dag Wallpapers
    Robotisk hånd, der holder jordklode i blåt rum
  • Et enkelt træ på en græsmark under en kæmpe Jorden i rummet med Earth Day-tekst. — Jordens Dag Wallpapers
    Et enkelt træ på en græsmark under en kæmpe Jorden i rummet med Earth Day-tekst.
  • Hænder holder jordklode over tusindfryd i græs under solrig himmel. — Jordens Dag Wallpapers
    Hænder holder jordklode over tusindfryd i græs under solrig himmel.
  • April 2022 kalender, der fejrer Jordens dag med Jorden synlig nedenunder. — Jordens Dag Wallpapers
    April 2022 kalender, der fejrer Jordens dag med Jorden synlig nedenunder.
  • Glasklode med kontinenter gemt i mos under skovens sollys. — Jordens Dag Wallpapers
    Glasklode med kontinenter gemt i mos under skovens sollys.
  • Omsorgsfulde hænder holder en ung egeplante med jord i en solbeskinnet skov. — Jordens Dag Wallpapers
    Omsorgsfulde hænder holder en ung egeplante med jord i en solbeskinnet skov.
  • Et lille træ i en glaskugle omgivet af løv. — Jordens Dag Wallpapers
    Et lille træ i en glaskugle omgivet af løv.
  • En detaljeret 3D-globus, der viser kontinenter, oceaner og skyer i rummet. — Jordens Dag Wallpapers
    En detaljeret 3D-globus, der viser kontinenter, oceaner og skyer i rummet.
  • Grøn globus med blade og bobler, der symboliserer miljøbeskyttelse og bæredygtighed. — Jordens Dag Wallpapers
    Grøn globus med blade og bobler, der symboliserer miljøbeskyttelse og bæredygtighed.
  • Hjerteformet planet Jorden svævende på en lys blå himmel med hvide skyer. — Jordens Dag Wallpapers
    Hjerteformet planet Jorden svævende på en lys blå himmel med hvide skyer.
  • Svævende halvjordklode med grønne græstræer og vindmøller. — Jordens Dag Wallpapers
    Svævende halvjordklode med grønne græstræer og vindmøller.
  • Jorden set fra rummet med glødende oceaner og stjerneklar baggrund — Jordens Dag Wallpapers
    Jorden set fra rummet med glødende oceaner og stjerneklar baggrund
  • Pink blomst med grønt blad på reflekterende overflade med Earth Day tekst. — Jordens Dag Wallpapers
    Pink blomst med grønt blad på reflekterende overflade med Earth Day tekst.
  • Grønt Jordens Dag-fejringslogo med blade og menneskesilhuet. — Jordens Dag Wallpapers
    Grønt Jordens Dag-fejringslogo med blade og menneskesilhuet.
  • Grønt Jordens Dag-logo med verdenskort og dato 22. april — Jordens Dag Wallpapers
    Grønt Jordens Dag-logo med verdenskort og dato 22. april
  • Et træ med en gynge på en græsklædt bakke under en blå himmel med skyer. — Jordens Dag Wallpapers
    Et træ med en gynge på en græsklædt bakke under en blå himmel med skyer.
  • To kerubstatuer vogter en mosdækket globus med 'Earth day' skrevet i skyer. — Jordens Dag Wallpapers
    To kerubstatuer vogter en mosdækket globus med 'Earth day' skrevet i skyer.
  • Grøn græs-tekst 'GO GREEN' med mariehøne og sommerfugl på struktureret baggrund med efeuranker. — Jordens Dag Wallpapers
    Grøn græs-tekst 'GO GREEN' med mariehøne og sommerfugl på struktureret baggrund med efeuranker.
  • Glædelig Jordens Dag baby holder globus på sky omgivet af træer — Jordens Dag Wallpapers
    Glædelig Jordens Dag baby holder globus på sky omgivet af træer
  • Timeglas, der viser smeltende gletsjer ovenover og by nedenunder, der symboliserer miljøforandringer. — Jordens Dag Wallpapers
    Timeglas, der viser smeltende gletsjer ovenover og by nedenunder, der symboliserer miljøforandringer.
  • Grønne blade vokser fra bogstaverne i Jorden med en mariehøne på et blad og et citat nedenunder. — Jordens Dag Wallpapers
    Grønne blade vokser fra bogstaverne i Jorden med en mariehøne på et blad og et citat nedenunder.
  • Hænder, der holder en globus på græs med sommerfugle, der flyver rundt. — Jordens Dag Wallpapers
    Hænder, der holder en globus på græs med sommerfugle, der flyver rundt.
  • Earth Day-logo med græstekst og bysilhuetglobus mod blå himmel — Jordens Dag Wallpapers
    Earth Day-logo med græstekst og bysilhuetglobus mod blå himmel
  • En mørk planet med hvirvlende skyer kredser om en lys stjerne i en rød tåge. — Jordens Dag Wallpapers
    En mørk planet med hvirvlende skyer kredser om en lys stjerne i en rød tåge.
  • En mosbeklædt globus med hvirvlende grønne blade og blomster mod en struktureret baggrund. — Jordens Dag Wallpapers
    En mosbeklædt globus med hvirvlende grønne blade og blomster mod en struktureret baggrund.
  • Hænder, der holder en grøn globus med blade, der symboliserer miljøpleje. — Jordens Dag Wallpapers
    Hænder, der holder en grøn globus med blade, der symboliserer miljøpleje.
  • Trægrene indrammer tekst der siger det er vores jord lad os beskytte den med naturfotos inde i bogstaver. — Jordens Dag Wallpapers
    Trægrene indrammer tekst der siger det er vores jord lad os beskytte den med naturfotos inde i bogstaver.
  • Voksen- og børnehænder holder en globus, der symboliserer omsorg for planeten. — Jordens Dag Wallpapers
    Voksen- og børnehænder holder en globus, der symboliserer omsorg for planeten.
  • Earth Day tekstgrafik med blå buet form på teal baggrund. — Jordens Dag Wallpapers
    Earth Day tekstgrafik med blå buet form på teal baggrund.
  • Earth Day-vægmaleri, der viser junglefugle og havliv under en solrig himmel. — Jordens Dag Wallpapers
    Earth Day-vægmaleri, der viser junglefugle og havliv under en solrig himmel.
  • Grønt Earth Day-logo med træer, vindmøller og bylandskabselementer. — Jordens Dag Wallpapers
    Grønt Earth Day-logo med træer, vindmøller og bylandskabselementer.
  • Planeten Jorden fra rummet med oplyste kontinenter og bylys mod stjernehimlen. — Jordens Dag Wallpapers
    Planeten Jorden fra rummet med oplyste kontinenter og bylys mod stjernehimlen.
  • En glaskugle med kontinenter indgraveret på den sidder på mosbevokset jord og reflekterer træer. — Jordens Dag Wallpapers
    En glaskugle med kontinenter indgraveret på den sidder på mosbevokset jord og reflekterer træer.
  • En stiliseret globus med byer og skibe, der flyder i rummet mod en stjernebaggrund. — Jordens Dag Wallpapers
    En stiliseret globus med byer og skibe, der flyder i rummet mod en stjernebaggrund.
  • Et grønt ginkgoblad på et træ med Earth Day-tekst i en naturbaggrund. — Jordens Dag Wallpapers
    Et grønt ginkgoblad på et træ med Earth Day-tekst i en naturbaggrund.
  • En svævende grøn globus med et kirsebærblomsttræ og konfetti mod en klar blå himmel. — Jordens Dag Wallpapers
    En svævende grøn globus med et kirsebærblomsttræ og konfetti mod en klar blå himmel.
  • Et turkis vandfald løber gennem tæt grøn jungle ned i en rolig pool. — Jordens Dag Wallpapers
    Et turkis vandfald løber gennem tæt grøn jungle ned i en rolig pool.
  • Jordens Dag 22. april globus på grøn mark under blå himmel med skyer — Jordens Dag Wallpapers
    Jordens Dag 22. april globus på grøn mark under blå himmel med skyer
  • Grøn jordglobus med træ omgivet af skyer og Jord-dag-tekst, der fremmer bæredygtighed — Jordens Dag Wallpapers
    Grøn jordglobus med træ omgivet af skyer og Jord-dag-tekst, der fremmer bæredygtighed
  • En detaljeret 3D-model af Jorden, der viser kontinenter, oceaner og skyer i rummet. — Jordens Dag Wallpapers
    En detaljeret 3D-model af Jorden, der viser kontinenter, oceaner og skyer i rummet.
  • En smilende jord, der krammer sig selv omgivet af blomster og tekst. — Jordens Dag Wallpapers
    En smilende jord, der krammer sig selv omgivet af blomster og tekst.
  • Globus med spire og International Mother Earth Day tekst — Jordens Dag Wallpapers
    Globus med spire og International Mother Earth Day tekst
  • To hænder, der holder et træ og en jordklode med sommerfugl til Jordens dag — Jordens Dag Wallpapers
    To hænder, der holder et træ og en jordklode med sommerfugl til Jordens dag
  • Grøn og blå globus med hvid kursiv tekst, der læser Earth Day — Jordens Dag Wallpapers
    Grøn og blå globus med hvid kursiv tekst, der læser Earth Day
  • Pink tusindfryd med grønt blad på sort reflekterende overflade med Earth Day-tekst — Jordens Dag Wallpapers
    Pink tusindfryd med grønt blad på sort reflekterende overflade med Earth Day-tekst
  • Hænder, der holder en globus med Earth Day-tekst og blade — Jordens Dag Wallpapers
    Hænder, der holder en globus med Earth Day-tekst og blade
  • En globusmodel af Jorden sidder på en skovbund dækket af nedfaldne blade og kviste. — Jordens Dag Wallpapers
    En globusmodel af Jorden sidder på en skovbund dækket af nedfaldne blade og kviste.
  • Earth Day-bogstaver dekoreret med naturelementer som blomster, fugle og koral. — Jordens Dag Wallpapers
    Earth Day-bogstaver dekoreret med naturelementer som blomster, fugle og koral.
  • Hænder med forskellige hudfarver holder en mosdækket globus, der symboliserer global enhed og miljøbeskyttelse. — Jordens Dag Wallpapers
    Hænder med forskellige hudfarver holder en mosdækket globus, der symboliserer global enhed og miljøbeskyttelse.
  • Grøn jordklode omgivet af tusindfryd med Earth Day-hilsentekst. — Jordens Dag Wallpapers
    Grøn jordklode omgivet af tusindfryd med Earth Day-hilsentekst.
  • Tegneserie-jord med træer, skyer og måne mod stjerneklar nattehimmel med Earth Day-tekst — Jordens Dag Wallpapers
    Tegneserie-jord med træer, skyer og måne mod stjerneklar nattehimmel med Earth Day-tekst
af 3

Viser 1–60 af 146 wallpapers

Ofte stillede spørgsmål

Findes der en mobilversion af disse Jordens Dag Wallpapers?

Du får et valg af form. I øjeblikket 57 brede og 3 høje på denne side. Begge beskæringer er allerede forberedt.

Er der relaterede samlinger til Jordens Dag Wallpapers?

Tættest på denne: nature, night, solar system, planet.

Er disse Jordens Dag Wallpapers vandmærket?

Slet ingenting, og det inkluderer den største fil. Ingen e-mailadresse nødvendig. Intet stempel, intet logo, ingen forhåndsvisning med reduceret kvalitet.

Hvor stor er denne samling af Jordens Dag Wallpapers?

Det svarer til 146 Jordens Dag Wallpapers. Forvent at tallet er højere næste måned. Hver eneste er gratis, uden behov for konto.

Hvad er den maksimale størrelse for disse Jordens Dag Wallpapers?

Den største fil her er 1920x1200. Komfortabelt inden for HD-området. Mellemstore størrelser er også klar til download, fra desktop til håndsæt.